Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Pięć tytułów Mistrza Polski dla strzelca Zielonogórskiego STARTU20.06.2017
Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 15-18.06.2017r., W Mistrzostwach Polski wzięło udział 60 uczestników, w tym kadra narodowa w ilości 15 zawodników, z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało 7 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 7 medali (6 złotych, 1 srebrny), ustanowili 3 nowe rekordy Polski.

Pięć tytułów Mistrza Polski zdobył paraolimpijczyk Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencjach: pistolet sportowy – wynikiem 561 pkt., pistolet pneumatyczny – wynikiem (568 pkt., finał 228,5 pkt.), pistolet standard – wynikiem 358 pkt., pistolet dowolny - wynikiem (532 pkt., finał 216 pkt.) zdobył cztery złote medale, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy Polski. Dodatkowo w konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego razem z kolegami z zespołu (Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski) zdobył kolejny złoty medal - wynikiem 1620 pkt. Złoty krążek „dołożył” również aktualny Wicemistrz Świata z Suhl z 2014 roku – Kazimierz Bysiek (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencji (karabin pneumatyczny SH2 leżąc – (626,5 pkt., finał 250,0 pkt.) zdobył złoty medal, a w konkurencji karabin pneumatyczny SH2 stojąc – (610,1pkt., finał 242,7 pkt.) dla najbardziej poszkodowanych zawodników, zdobył srebrny medal, ustanawiając przy tym w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc nowy rekord Polski.

Pozostałe wyniki indywidualne strzelców ZSR „START” Zielona Góra:

Ewa Zimnicka:
5 miejsce w konkurencji R2 - karabin pneumatyczny stojąc – (315,3)
7 miejsce w konkurencji R3 - karabin pneumatyczny leżąc – (615,4, finał 140,6 pkt.)
12 miejsce w konkurencji R6 - karabin dowolny leżąc – (513,4 pkt.)

Sebastian Cielecki:
8 miejsce w konkurencji P1 - pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn – (526 pkt., finał 99,2 pkt.)
7 miejsce w konkurencji P5 - pistolet pneumatyczny standard - wynikiem 267 pkt.,

Jan Ciborski:
11 miejsce w konkurencji R3- karabin pneumatyczny leżąc – 607,5 pkt.
6 miejsce w konkurencji R1- karabin pneumatyczny stojąc – 566,5 pkt, finał 145,9 pkt.
6 miejsce w konkurencji R6 - karabin dowolny leżąc – 567,9 pkt. finał 153,5 pkt.

Włodzimierz Jurkowski:
9 miejsce w konkurencji P1 - pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn - wynikiem 526 pkt.

Joanna Jakuć:
7 miejsce w konkurencji P2 - pistolet pneumatyczny kobiet – (252 pkt., finał 92,8 pkt.)

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów!