Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Udany start podczas Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie18.07.2017
W dniach 12-16.07.2017r. w miejscowości Plovdiv (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie z udziałem 123 zawodników z 36 krajów. W skład 5 osobowej reprezentacji Polski wchodziło 2-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

KAMILA KUBAS, podopieczna trenera Jana Durczaka, zajęła czwarte miejsce w grupie startowej osób ze znaczną niepełnosprawnością KL1 w sprincie kajakowym na 200m czasem 1:02:496. Zwyciężyła Jeanette Chippington z Wielkiej Brytanii – 58:584..

Drugi z naszych parakajakarzy, MATEUSZ SURWIŁO podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego zajął ósme miejsce w bardzo silnie obsadzonej grupie KL3 200m, uzyskując dobry czas 41.004. Zwyciężył Serhii Yemelianov z Ukrainy z czasem 38.100.

Dobre wyniki naszych paraolimpijczyków dają nadzieję na medalowy start podczas Mistrzostw Świata w Parakajakarstwie, które odbędą się 23-27 sierpnia 2017 w czeskiej miejscowości Racice.