Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Medale tenisistów zielonogórskiego STARTU podczas III Grand Prix Polski w Gdańsku17.10.2017
W dniach 13 – 15 października 2017 roku w Gdańsku odbyło się III Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju z udziałem ok. 120 sportowców niepełnosprawnych z całej Polski wzięło udział troje zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

W trzyosobowym składzie reprezentacji doskonale zaprezentował się Marcin Skrzynecki i Igor Misztal, oboje podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Marcin Skrzynecki wywalczył II miejsce wygrywając wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne, w ćwierćfinale pokonał 3:0 Macieja Połubuczko (START Szczecin), w półfinale zwyciężył 3:0 z Robertem Cwenar (GOKIS Kąty Wrocławskie), w finale uległ 0:3 Pawłowi Mazurykowi (IKS Jezioro Tarnobrzeg).

Igor Misztal zdobył II miejsce pokonując wszystkich rywali w grupie eliminacyjnej. W ćwierćfinale pokonał 3:0 Krystiana Spilaszka (IKS AWF Warszawa), w półfinale zwyciężył 3:0 z Michałem Staronowiczem (START Białystok), w finale uległ 2:3 Pawłowi Włodyce (IKS Jezioro Tarnobrzeg).

Nieźle w turnieju wypadł Tomasz Mika podopieczny trenera Adama Jurasza. Z grupy eliminacyjnej wyszedł na pierwszym miejscu, wygrywając wszystkie pojedynki. W ćwierćfinale uległ 2:3 Waldemarowi Krzemińskiemu (TOP Bolesławiec) i ostatecznie zajął III miejsce po wygranym pojedynku 3:1 z Tomaszem Mojżyszem (Eurobeskidy Łodygowice).

Przed wszystkimi naszymi tenisistami jeszcze bardzo ważny start w Finale Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 1-3 grudnia 2017r. w Gdańsku.