Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

2 medale tenisistów zielonogórskiego START-u w Hiszpanii15.11.2017
W dniach 08-13 listopada 2017r. w Alicante - Hiszpania odbył się Międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym – SPANISH OPEN 2017, w którym uczestniczyli zawodnicy zielonogórskiego „Startu” Tomasz Jakimczuk i Igor Misztal

Bardzo dobrze powiodło się w Hiszpanii Igorowi Misztalowi, podopiecznemu trenera Lucjana Błaszczyka, który indywidualnie w klasie 10 zdobył srebrny medal. Z grupy eliminacyjnej wyszedł na 2 miejscu, w półfinale 3:2 pokonał kolegę z reprezentacji Polski Patryka Chojnowskiego (START Szczecin), w finale uległ 0:3 Davidovi Jacobsenowi z Indonezji.

Bardzo dobrze również wypadł w Alicante Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka. Grając z Włochem Federico Crosarą zdobył złoty medal drużynowo w klasyfikacji osób grających na wózkach. Wygrali oni 2:1 z parą Minami Nobuhiro (Japonia), Riazancev Eugenii (Rosja), 2:0 z zespołem Wang Sheng (Chiny), de Francesco Sebastian Ahthony (USA) oraz 2:0 z drużyną Hiszpanii Lopec Ignacjo, Rpdriguez Lazaro. Ulegli jedynie 1:2 zespołowi gospodarzy Sastre Iker, Tolego Migiel Andel. Rozgrywki indywidualne Tomasz Jakimczuk zakończył na 3 miejscu w grupie eliminacyjnej.

Cieszą bardzo dobre wyniki naszych zawodników. Zdobywając kolejne punkty pracują na coraz wyższe miejsce na światowej liście rankingowej, co zwiększa ich szanse na udział w Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.