Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

8 medali strzelców zielonogórskiego „STARTU”06.07.2021
Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 01-04.07.2021r., wzięło udział ok. 60 uczestników, w tym kadra narodowa w ilości 9 zawodników, z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało 8 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 8 medali (4 złote, 3 srebrne, 1 brązowy).

Cztery tytuły Mistrza Polski zdobył paraolimpijczyk Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), w konkurencjach: pistolet sportowy P3 – wynikiem 563 pkt. + finał 23 pkt., pistolet dowolny P4 - wynikiem (524 pkt., finał 216,2 pkt.) oraz w pistolecie pneumatycznym P1 – wynikiem (558 pkt., finał 233,2 pkt.). W konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego P1 (Szymon Sowiński, Włodzimierz Jurkowski, Sebastian Cielecki) zdobyli złoty medal - wynikiem 1571 pkt. Szymon startował jeszcze w konkurencji nie olimpijskiej: pistolet standard P5, gdzie zdobył srebrny medal – wynikiem 351pkt. ulegając koledze z kadry Kacprowi Pierzyńskiemu (Start Gorzów Wlkp.) Bardzo dobrze strzeliła Ewa Zimnicka, która w konkurencji karabin pneumatyczny stojąc R2, zdobyła srebrny medal – wynikiem (515,5, finał 214,6). Również „w podium wstrzeliła się” Katarzyna Lewandowska – zdobywając brązowy medal w konkurencji pistolet pneumatyczny kobiet P2 wynikiem 456pkt. A wspólnie z kolegami z zespołu w pistolecie standard P5 (Katarzyna Lewandowska, Włodzimierz Jurkowski, Szymon Sowiński) zdobyli srebrny medal wynikiem 906 pkt.

Pozostałe wyniki strzelców ZSR „START” Zielona Góra:
- Joanna Jakuć – 5 miejsce w konkurencji P2 (362pkt, finał: 98,5)
- Włodzimierz Jurkowski – 5 miejsce w konkurencji P3 (496pkt, finał: 6),
- 7 miejsce w konkurencji P4 (450pkt, finał: 101,4),
- Sebastian Cielecki - 9 miejsce w konkurencji P1 ( 502pkt.)
- Andrzej Sałuda - 13 miejsce w konkurencji R3 (607,5pkt)
- Mariusz Szpakowicz - 14 miejsce w konkurencji R6 (564,2pkt)

Dla Szymona Sowińskiego był to dobry sprawdzian przed Igrzyskami Paraolimpijskimi Tokio 2020, które odbędą się już w sierpniu tego roku. Tym bardziej, że zawodnicy strzelając na obiektach Zawiszy Bydgoszcz korzystali z elektronicznych tarcz takich samych jakie będą wykorzystywane podczas Igrzysk.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów.