Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Obóz sportowy Gościm 202106.09.2021
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze brało organizatorem obozu sportowego – wyjazdowych treningów sportowych dla 30 osób niepełnosprawnych w dniach 7-20 sierpnia 2021. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym im. W. Degi w Gościmiu. Dla zawodników prowadzone były treningi w różnych dyscyplinach sportowych tj. w tenisie stołowym, bocci, pływaniu, piłce siatkowej, lekkiej atletyce oraz w strzelectwie sportowym.

Zajęcia odbywały się na obiektach sportowych, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych: w sali sportowej, kortach i boiskach sportowych oraz w akwenie wodnym strzeżonym. Doskonalili Oni umiejętności, technikę i ogólną sprawność, podnosili swój sportowy poziom przygotowując się do udziału w zawodach sportowych różnej rangi. Wspólny udział w obozie zawodników różnych sekcji sportowych był dla nich również wspaniałym czasem na wzajemne poznanie się oraz integrację w czasie organizowanych ognisk, zawodów sportowo-rekreacyjnych czy wspólnego plażowania oraz wspólnych wycieczek pieszych.

Projekt został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Powrót