I GRAND PRIX POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH w tenisie stołowym
19.09.2022

W Gdańsku, w dniach 16-18 września 2022 odbył się I Grand Prix Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się 7 osobowa reprezentacja naszego klubu, podopieczni trenerów: Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka.

Wspaniałym sukcesem może pochwalić się nasza najmłodsza zawodniczka, zaledwie 15-letnia Magdalena Pawłasek. Zwyciężyła w swojej klasie 7-8, pokonując starsze i bardziej doświadczone zawodniczki. W grupie eliminacyjnej pewnie pokonała 3:0 Katarzynę Musielak (Zduńska Wola) oraz 3:0 Monikę Borewicz (Radom). W półfinale pokonała 3:1 Jolantę Kopaczyńską (Wrocław), w finale ponownie zmierzyła się z Moniką Borewicz (Radom) zwyciężając po emocjonującym pojedynku 3:2. Jest to pierwsze zwycięstwo tej młodej utalentowanej zawodniczki w Grand Prix Polski w barwach naszego klubu. Wiążemy z nią wielkie nadzieje.

Zwycięzcami w swoich klasach startowych pewnie zostali również: paraolimpijczyk Piotr Grudzień klasa 8 oraz kadrowicz Igor Misztal w klasie 10-ej. W tej samej klasie Hubert Morusiewicz zajął bardzo dobre 3 miejsce. Patryk Gatner (klasa 9 ) zajął miejsca 5-6. Pozostałym zawodnikom: Jan Chełmicki (klasa 7), Tomasz Żental (klasa 8) nie udało się wyjść z fazy grupowej i uplasowali się na dalszych miejscach.

Nasi czołowi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczny cykl Grand Prix, udowadniając, że są wiodącym klubem w Polsce w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.