CZTERY MEDALE TENISISTÓW WE WŁOSZECH
20.03.2023

Znakomicie rozpoczęli zawodnicy START Zielona Góra walkę o udział w Igrzyskach Paralimpijskich Paryż 2024. W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym w tenisie stołowym Masters Para Open 15-18 marca 2023 Lignano (Włochy) 4 naszych sportowców zdobyło 4 medale i wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Klasą dla siebie był PIOTR GRUDZIEŃ, który zdobył dwa medale: złoty indywidualnie w klasie 8, najbardziej licznej, bo 23 osobowej. Drugi brązowy medal wywalczył wraz z IGOREM MISZTALEM w grze podwójnej. Igor wcześniej również w singlu w klasie 10-tej zdobył srebrny medal. Czwarty medal, należał do TOMASZA JAKIMCZUKA, który wraz z Rafałem Czuperem zanotowali na swoim koncie brązowy medal w deblu (klasa 2). MAGDA SUTKOWSKA PAWŁASEK startująca w klasie 8 zaczęła zdobywać swoje ważne punkty, będąc zawodniczką naszego klubu przeszło pół roku, jest jednocześnie uczennicą Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zielonej Górze. W Lignano zajęła dobre 4 miejsce w grze deblowej z koleżanką z kadry Basią Jabłonką, indywidualnie uplasowała się na miejscu 5-6. O kolejne medale otarli się Piotr i Tomek, którzy w grach mieszanych (mikstach) rozgrywali emocjonujące spotkania pięciosetowe o półfinał, zajmując miejsca 5-6 (Tomek) i 5-8 (Piotr). Turniej był bardzo wyczerpujący, gdyż zawodnicy w ciągu 4-ch dni rozegrali wiele spotkań, czasami w niewielkim odstępie czasu. Wszystkie spotkania były bardzo emocjonujące, czasami brakowało przysłowiowego szczęścia, ale ważne, że nasi sportowcy zdobywali cenne punkty, które pozwolą na zajęcie lepszego miejsca w rankingu światowym.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Luckowi Błaszczykowi. Dziękujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w następnych turniejach.