PARALEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI W 5-BOJU
05.10.2023

30 września na stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie Wlkp. Odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w 5-boju. Impreza po wielu latach powróciła do programu imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych, które odbywają się w naszym kraju. Z powodzeniem uczestniczyli w tych zawodach zawodnicy START-u Zielona Góra, podopieczni trenera Jerzego Walczaka zdobywając indywidualnie 3 medale. Złoty krążek wywalczyła Natalia Pawlak w kl.35-38, srebrny medal zdobył Michał Mitrus w kl.35,36,38, natomiast w tych samych połączonych klasach brązowy medal przypadł Pawłowi Sucheckiemu. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Fabian Haręża w kl.37. Niespodzianką było zdobycie II miejsca i pucharu w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski przez reprezentację ZSR Start Zielona Góra. Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom i życzymy wytrwałości i dalszych, coraz lepszych wyników w tak trudnej dyscyplinie sportowej, jaką jest 5-bój.